فهرست مطالب

آلومینیوم تیتانیوم 10%

AlTi10
553

معرفی

در ریخته گری آلیاژ های آلومینیوم، تشکیل دانه های ریز و هم محور شده از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که منجر به ایجاد مزایایی چون بهبود قابلیت ریخته گری، توزیع یکنواخت ذرات فاز دوم و میکرو تخلخل ها، تافنس بالا، افزایش استحکام تسلیم، شکل پذیری عالی، بهبود قابلیت ماشین کاری،کیفیت سطحی مناسب و بهبود خواص مکانیکی و … می گردد.در ریخته گری آلومینیوم و آلیاژ های آن، به منظور ریز دانگی و افزایش استحکام بطور گسترده از آمیژان هایAl-B، Al-Ti و Al-Ti-B استفاده می شود.تلقیح مذاب با ترکیبات بین فلزی (.Al3Ti, TiB2, Al3Sc, Al3Zr,.) منجر به جوانه زنی همگن دانه های آلومینیوم می گردد که منتج به مزایایی در مرحله ریخته گری، عملیات حرارتی بعدی و بهبود خواص مکانیکی و سطح تمام شده قطعات می گردد. ریزدانگی طی سه مرحله انجام پذیر است:در طول انجماد، عملیات ترمومکانیکال و تغییر فرم شدید پلاستیکی. انجام فرآیند ریزدانگی در مرحله ریخته گری شامل مزایایی چون: بهبود تغذیه، کاهش جدایش شیمیایی، تخلخل و پارگی داغ و … می شود.

جدول آنالیز

Aluminum Titanium
Aluminum Titanium Al- 10%Ti

قیمت و نحوه خرید آلومینیوم تیتانیوم 10% از شرکت ذوب کالا

برای استعلام قیمت آلومینیوم تیتانیوم 10% و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.

اطلاعات تماس

محصولات مرتبط

فرو آلیاژ ها

فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…