فهرست مطالب

آلومینیوم مس 50%

AlCu50
565

معرفی

عنصر مس بر استحکام و سختی آلیاژ های ریختگی آلومینیوم تأثیر دارد و با افزایش سختی زمینه، خواص مکانیکی این آلیاژ ها را بهبود می بخشد. از طرفی مس مقاومت به خوردگی برخی آلیاژ های خاص و عملیات حرارتی پذیر آلومینیوم را کاهش می دهد و تنش خوردگی را افزایش می دهد. افزودن 0.2 تا 2.5 درصد وزنی مس به آلیاژ های Al-Si- Mg خواص مکانیکی آلیاژ را بهبود می بخشد بطوریکه با افزودن 1.5 درصد وزنی مس به این آلیاژ ها (Al –Si –Mg عملیات حرارتی شده تحت شرایط T6) استحکام نهایی (UTS) به علت رسوب فاز ‘’ᵦ در فضای بین دندریتی، به بالاترین میزان خود می رسد. افزودن 0.5 درصد وزنی مس به آلیا ژ های Al-Zn- Mg تأثیر قابل توجهی بر فرآیند رسوب و نتیجتاً فرآیند سختی رسوبی این آلیاژ ها دارد. حضور عنصر مس در این آلیاژ ها با تغییر فرآیند جوانه زنی اتم های محلول و جاهای خالی در حین کوئنچ در آب خواص مکانیکی این آلیاژ های سه تایی را افزایش می دهد.

جدول آنالیز

قیمت و نحوه خرید آلومینیوم مس 50% از شرکت ذوب کالا

برای استعلام قیمت آلومینیوم مس 50% و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.

اطلاعات تماس

محصولات مرتبط

فرو آلیاژ ها

فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…