فهرست مطالب

آلومینیوم منیزیم 50%

AlMg50
559

معرفی

عنصر منیزیم استحکام، کار سختی، مقا.مت به خوردگی و جوش پذیری آلومینیوم را بهبود می بخشد و افزودن آن به آلیاژ های آلومینیوم ریز سختار و خواص مکانیکی را بهبود می بخشد. حضور 0.5 تا 1.2 درصد وزنی از این عنصر در آلیاژهایAl- Si- Cu اندازه آلومینیوم α و سیلیسیم یوتکتیک را کاهش می دهد. با افزایش میزان منیزیم در این آلیاژ ها استحکام افزایش و الانگیشن کاهش می یابد. بطوریکه با افزودن 1.2 درصد وزنی منیزیم به این آلیاژ ها (Al- 5%Si-Cu عملیات حرارتی شده در شرایط T6) استحکام نهایی (UTS) و استحکام تسلیم به بالاترین مقدار خود 306MPa و 264MPa می رسند. در حالیکه الانگیشن به میزان 1.8 درصد کاهش می یابد. در حضور درصد پایین منیزیم سطح مقطع شکست این آلیاژ ها دیمپلی (کله قندی) و با افزایش درصد منیزیم سطح مقطع شکست کلیواژ است.

جدول آنالیز

Aluminum Magnesium
Aluminum Magnesium Al-50%Mg

قیمت و نحوه خرید آلومینیوم منیزیم 50% از شرکت ذوب کالا

برای استعلام قیمت آلومینیوم منیزیم 50% و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.

اطلاعات تماس

محصولات مرتبط

فرو آلیاژ ها

فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…