فهرست مطالب

آلومینیوم وانادیوم 10%

AlV10
562

معرفی

عنصر وانادیم در کنترل رشد دانه های آلومینیوم و آلیاژ های آن نقش مهمی را ایفا می کند. حضور مقدار اندکی از این عنصر در آلیاژ 5083 رشد دانه ها را در مرحله تبلور مجدد مهار کرده و سوپر پلاستیسیته این آلیاژ کارپذیر آلومینیوم را بهبود بخشیده و الانگیشن این آلیاژ را در دمای 510◦C از208% به 254% افزایش می دهد. همچنین افزودن 0.1 درصد وزنی وانادیم به آلیاژ های Al- Cu باعث کاهش اندازه دانه تا 32% و افزایش سختی تا 54% می شود. حضور 0.2 درصد وزنی از این عنصر در آلیاژ های سری 6xxx نیز بر روی خواص پلاستیسیته آنها در حین عملیات حرارتی اثر دارد. به این صورت که با افزایش درصد وانادیم میزان فاز های استحکام دهنده Mg2Si و Al2Cu کاهش و میزان فاز های AlFeSi و AlMgV افزایش می یابد.

جدول آنالیز

Aluminum Vanadium
Aluminum Vanadium Al-10%V

قیمت و نحوه خرید آلومینیوم وانادیوم 10% از شرکت ذوب کالا

برای استعلام قیمت آلومینیوم وانادیوم 10% و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.

اطلاعات تماس

محصولات مرتبط

فرو آلیاژ ها

فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…