فهرست مطالب

شمش قلع

Sn
521

معرفی

قلع (Tin) فلزی به رنگ سفید ـ نقره ای است که بالای 13.2 ºC ساختار تترا گونال و بالاتر از 161ºC ساختار اورترومبیک دارد .آلیاژ های قلع کاربرد های زیادی دارند. از این آلیاژ ها برای لحیم کاری قلع، فلز چاپ، فلز زود گداز، آلیاژ پیوتر pewter (ترکیبی از قلع و سرب)، مفرغ، فلز یاطاقان( آلیاژ سفید) و فسفر برنز استفاده می شود. همچنین آلیاژ قلع – نیوبیم در درجه حرارت های پایین فوق رسانا است. این ترکیب برای ساخت رسانا های مغناطیسی و تولید میدان های مغناطیسی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. قلع با آب مقطر و آب شیر واکنش نمی دهد ولی با اسید های قوی و باز ها و نمک اسید ها واکنش می دهد. به آرامی با آهن پیوند ایجاد می‌كند و به عنوان پوشش سرب و روی و فولاد برای جلوگیری از خورندگی استفاده می شود. ظروف فولادی تشكیل شده از قلع به طور گسترده‌ای برای نگهداری مواد غذایی استفاده می‌شود و یك بخش بزرگی از بازار برای فلز قلع را تشكیل می‌دهند. عمده مصرف قلع در صنعت لحیم كاری می‌باشد. 9% قلع در پوشش ورقه های آهنی با یک لایه نازک قلع کاربرد دارد.این ورقه ها در ساخت قوطی های کنسرو استفاده می شوند. 39% قلع در ساخت ورقه های حلبی، 24 % در لحیم کاری و 14% در تهیه آلیاژ های مهمی چون: برنز (قلع- مس)، مفرغ (قلع- سرب)، آلیاژ های مخصوص، آلیاژ پوششی و فسفر برنز کاربرد دارد.

جدول آنالیز

قیمت و نحوه خرید شمش قلع از شرکت ذوب کالا

برای استعلام قیمت شمش قلع و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.

اطلاعات تماس

محصولات مرتبط

فرو آلیاژ ها

فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…