فروش ویژه شمش ایندیم ۹۹.۹۹٪ چینی به مدت محدود - برای اطلاعات بیشتر با شرکت تماس حاصل فرمایید
۴ گام تا خرید شمش منیزیم از شرکت ذوب کالا شمیم

تماس با شرکت

مشاوره با کارشناسان

دریافت پیش فاکتور

ارسال بار به انبار شما

معرفی

آلیاژ های منیزیم به عنوان اجزاء سازنده ساختاری اتومبیل ها و ماشین آلات و آجر های منیزیم – كربن استفاده می شود. برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت، قطعات فولادی اتومبیل با منیزیم و آلیاژ های منیزیم جایگزین می ‌ِشوند. به دلیل خواص الكترو شیمیایی منیزیم از آن برای جلوگیری از زنگ ‌زدن و خوردگی فولاد در لوله‌ های زیر زمینی، مخازن، آبگرمكن‌ ها و سلول‌ های منیزیم استفاده می ‌شود. آلیاژ های منیزیم كه در آنها تا 10% عناصری مانند آلومینیوم، منگنز، سیلیسیوم، بریلیوم، رنیم، نقره و غیره تشكیل می‌دهد در تولید قطعات فلزی اتومبیل، هواپیما و… به كار می ‌روند. آلیاژ های منیزیم برای ریخته گری تحت فشار، كار های سازه، صنایع سبك گوناگون (اتوماتیك، ابزار های غیر اتوماتیك، كامپیوتر و …) به كار می روند.

منیزیم چیست

منیزیم عنصری از جدول ۲ گروه تناوبی با عدد اتمی ۱۲ می باشد. فلزی به رنگ سفید نقره ای است که به راحتی در درجه حرارت بالا می سوزد و شعله سفید رنگ و تابناکی در موقع سوختن نمایان می کند. به‌ سادگی جوش ‌خوره و قابل ریخته ‌گری است. به عنوان پیش ماده، آلیاژ های منیزیم در تولید قطعات اتومبیل، هواپیما، چهار چوب اثاثیه، قطعات كامپیوتر، دوربین ، ویدئو و بدنه دوچرخه و … استفاده می‌شود.

کاربرد های شمش منیزیم

شمش منیزیم در صنایع آلومینیوم

استفاده از آلومینیوم خالص (سری ۱***) برای ساخت سازه به دلیل ویژگی های استحکامی آن بسیار غیر معمول هست. به همین دلیل برای استفاده از آلومینیوم در ساخت سازه باید از آلیاژی از آلومینیوم استفاده شود که استحکام و مقاومت کافی را به آن بدهد.

آلومینیوم سری ۵*** آلیاژی است که بیس آن منیزیم و آلومینیوم می باشد. افزودن شمش منیزیم به آلومینیوم استحکام را از طریق تقویت محلول جامد افزایش می دهد و توانایی سخت شدن کرنش آنها را بهبود می بخشد. این آلیاژها دارای بالاترین استحکام آلیاژهای آلومینیوم غیر قابل حرارت هستند و بنابراین، به طور گسترده ای برای کاربردهای ساختاری مورد استفاده قرار می گیرند.

آلیاژهای سری ۵*** عمدتا به صورت ورق و صفحه و فقط گاهی اوقات به عنوان اکستروژن تولید می شوند. دلیل این امر این است که این آلیاژها به سرعت سفت می شوند و بنابراین، اکسترود کردن آنها دشوار و گران است.

برخی از کاربردهای متداول برای آلیاژهای سری ۵*** بدنه کامیون و قطار، ساختمان ها، وسایل نقلیه زرهی، ساختمان کشتی و قایق، تانکرهای شیمیایی، مخازن تحت فشار و مخازن برودتی است.

منیزیم ۱/۳ سبک تر از چگالی آلومینیوم است. هنگامی که در آلیاژ آلومینیوم استفاده می شود، مشخصات مکانیکی، ساخت و جوشکاری آن را بهبود می بخشد. این آلیاژ ها در ساخت هواپیما ها و ماشین ها کاربرد دارند.

منیزیم در ساخت محصولاتی که وزن سبک برای آن ها مزیت محسوب می شود، استفاده می شود. مانند صندلی ماشین، باربند، لپ تاپ، دوربین و ابزار آلات برقی استفاده می شود.

منیزیم در صنایع فولاد

همچنین منیزیم برای حذف گوگرد از مذاب آهن و فولاد به مذاب آن ها اضافه می شود.

منیزیم در صنایع آند سازی

در صنایع دریایی و نفتی، برای محافظت اجزا از خوردگی در برابر آب، یک پوشش آندی منیزیم به آن اجزا اضافه می کنند. به این صورت که آلیاژی از شمش منیزیم با خلوص ۹۹.۹٪ همراه با عناصر دیگری همچون روی تشکیل شده و به عنوان آند در این صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

منیزیم در صنایع آتش بازی

از آنجا که منیزیم در هوا به راحتی مشتعل می شود و با نور شدید می سوزد، در فشفشه ها، آتش بازی ها و آبشار ها (آتش بازی) استفاده می شود.

قیمت و نحوه خرید شمش منیزیم از شرکت ذوب کالا

برای استعلام قیمت شمش منیزیم با بهترین کیفیت و قیمت مناسب و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه‌های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.
MAGNESIUM INGOT
Mg 99.95 % min.
Fe 0.004 % max.
Si 0.005 % max.
Al 0.006 % max.
Mn 0.01 % max.
Size Ingot 7.5 ± 0.5 Kgs
Packing On Pallet
راه‌های ارتباطی جهت استعلام و خرید کالا
منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم

دیگران نیز این کالاها را جستجو کرده‌اند

شمش سرب

شمش سرب

Pb

شمش روی

شمش روی

Zn

شمش قلع

شمش قلع

Sn

ایندیم

ایندیم

In

فرو آلیاژها

فلزات خالص

آمیژان‌های آلومینیوم

قرص‌های آمیژان

چت آنلاین

کارشناسان واحد فروش شرکت ذوب کالا شمیم، آماده ارائه خدمات به صورت آنلاین به مشتریان محترم می‌باشند.

 

جستجو در سایت ذوب کالا

فرو آلیاژ ها

فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…