فهرست مطالب

فرو تنگستن

FeW
444

معرفی

تنگستن در فولاد فريت زا و كاربيد زاي بسيار قوي است. سختي پذيري را افزايش مي دهد و كاربيد هاي مقاوم در برابر سايش ايجاد كرده و بالاخص از افت سختي در دما هاي بالا كه امري رايج در نوك ابزار است جلوگيري مي كند. تنگستن خواص مکانیکی مناسبی در دمای بالا و پایین ترین ضریب انبساط گرمایی را دارد مقادیر کمی از تنگستن سختی پذیری آستنیت را شدیداً افزایش داده و از طریق تشکیل محلول جامد فریت را تا حد متوسطی افزایش می دهد. تمایل تنگستن به ترکیب با کربن بسیار زیاد بوده و کاربید آن خیلی سخت و مقاوم به سایش است. فولاد های تنگستن دار با سختی ثانویه در برابر تمپر مقاوم بوده و از اینرو مقاومت به سایشی را ارتقا ء داده ودر دما های بالا دارای استحکام زیادی خواهند بود.
کاربرد
 • توليد فولادهاي ابزار و فولادهاي پرآلياژي مقاوم در برابر حرارت
 • جدول آنالیز

  FERRO TUNGSTEN
  W 75 % min.
  C 0.4 % max.
  P 0.05 % max.
  S 0.08 % max.
  Si 0.7 % max.
  Mn 0.5 % max.
  Cu 0.15 % max.
  As 0.1 % max.
  Sb 0.05 % max.
  Sn 0.08 % max.
  Size 10 – 50 mm
  Packing 250 kg Drums

  قیمت و نحوه خرید فرو تنگستن از شرکت ذوب کالا

  برای استعلام قیمت فرو تنگستن و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.

  اطلاعات تماس

  محصولات مرتبط

  فرو آلیاژ ها

  فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
  این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…