فهرست مطالب

فرو تیتانیوم

FeTi
459

معرفی

فرو تیتانیوم، آلیاژی از آهن و تیتانیوم با محتوای متوسط تیتانیوم از 30 تا 70% وزنی است که از قراضه تیتانیوم و آهن کم کربن تهیه می شود. دمای ذوب آلیاژC º1200 است در حالی که در دمای Cº650 واکنش یوتکتیک اتفاق می افتد و تیتانیوم و آهن ذوب می شوند، لذا این یوتکتیک باعث انحلال سریع می شود. تیتانیوم میل ترکیبی بالایی با اکسیژن، کربن و سولفور و نیتروژن محلول در مذاب دارد و ترکیبات نامحلولی را با این عناصر تشکیل می دهد، که این ترکیبات وارد سرباره می شوند. همچنین در حین فرآیند اکسیژن زدایی، گاز نیتروژن هم وارد مذاب می شود که تیتانیوم موجود در فروتیتانیوم با این نیتروژن ترکیباتی محلول، نظیر TiN تولید می کند که نیتروژن محلول توسط آن زدوده می شود. بنابراین بعلت خاصیت واکنش پذیری این محصول با عناصر فوق، اثرات مضر این عناصر را با حذف یا ثابت نگه داشتن مقدار آنها در مذاب از بین می برد. چگالی پایین، استحکام بالا و مقاومت به خوردگی بالا از ویژگی های این محصول است.
کاربرد: با توجه به کاربرد وسیع این محصول در صنعت فولاد کاربرد آن را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:
 • به عنوان عامل تصفیه کننده در تولید آهن و انواع فولاد
 • کنترل اندازه دانه در فولاد سازی: فروتیتانیوم باعث ایجاد ساختار ریز دانه در زمینه فولادی می گردد که این خاصیت سبب بهبود داکتلیته فولاد می گردد.
 • کنترل میزان نیتروژن و کربن در فولاد سازی
 • جهت گرافیت زایی در چدن خاکستری
 • جدول آنالیز

  FERRO TITANIUM
  Ti 70 %
  Al 0.5 or 4.5 % max.
  C 0.04 % max.
  S 0.03 % max.
  P 0.04 % max.
  Size 10 – 50 mm
  Packing 250 kg Drums

  قیمت و نحوه خرید فرو تیتانیوم از شرکت ذوب کالا

  برای استعلام قیمت فرو تیتانیوم و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.

  اطلاعات تماس

  محصولات مرتبط

  فرو آلیاژ ها

  فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
  این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…