فهرست مطالب

فرو سیلیسیم

FeSi
462

معرفی

فرو سیلیس آلیاژی از آهن و سیلیس با محتوای متوسط سیلیس به میزان 15 تا 90 درصد وزنی می باشد. دمای ذوب آن بین Cº1250 – Cº1200 است و معمولاً حاوی حدود 2% کلسیم و آلومینیوم است. افزودن این محصول به یک آلیاژ، باعث بهبود مقاومت به خوردگی آلیاژ و مقاومت گرمایی می شود بعنوان مثال در تولید فولاد های سیلیکونی مورد استفاده در کابل های انتقال کاربرد دارند. این محصول جهت اکسیژن زدایی از فولاد و به عنوان عنصر آلیاژی جهت بهبود خواص نهایی فولاد و نیز بعنوان اصلاح کننده در چدن مالیبل کاربرد دارد. گرید های مشخص فروسیلیس، مثل فرو سیلیس کم کربن، خالص وکم آلومینیوم جهت تولید فولاد با کیفیت های متفاوت کاربرد دارد. این گرید ها در مقایسه با فرو سیلیس معمولی باعث حفظ میزان ناخالصی ها و کربن مذاب در حد بسیار کم می شوند.
کاربرد:
  • عامل اکسیژن زدا در فولاد سازی
  • عامل افزودن سیلیسیم در تولید انواع چدن های آلیاژی پرسیلیس و فولاد های آلیاژی پر سیلیس
  • عامل جوانه زا در ریخته گری چدن های گرافیتی (خاکستری، داکتیل و مالیبل)
  • بعنوان آمیژان (Master Alloy) در تولید فرو سیلیکون منیزیم (FeSiMg) جهت تولید چدن های نشکن

جدول آنالیز

Ferro Silicon
Si 70-75 %
Al 2 % max.
C 0.2 % max.
S 0.03 % max.
P 0.04 % max.
Size 10 – 60 mm / 3 – 10 mm / 0 – 3 mm
Packing 1 MT BigBag

قیمت و نحوه خرید فرو سیلیسیم از شرکت ذوب کالا

برای استعلام قیمت فرو سیلیسیم و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.

اطلاعات تماس

محصولات مرتبط

فرو آلیاژ ها

فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…