فهرست مطالب

فرو کروم (پر کربن)

FeCr
413

معرفی

فرو کروم آلیاژ آهن- کروم حاوی 70-50 % کروم است. عنصر کروم فریت زای بسیار قوی است و حضور حدود 13% کروم در ترکیب فولاد باعث محدود شدن فاز آستنیت در ریزساختار می شود. با افزایش درصد کروم، مقاومت خوردگی فولاد زیاد می شود و در دماهای بالا مقاومت به اکسیداسیون آن افزایش می یابد. حضور کروم باعث می شود دماغه های نمودار TTT به سمت راست تغییر مکان دهند و سختی پذیری افزایش یابد. با این وجود با افزایش درصد کروم جوشکاری آنها مشکل خواهد شد. .به ازای افزایش یک درصدی کروم در ترکیب فولاد استحکام کششی فولاد از 80 تا 100MPa افزایش می یابد. این عنصر مقاومت به خوردگی و استحکام فریت را شدیداً افزوده ولی تأثیر متوسطی بر سخت گردانی فاز آستنیت دارد. در فولادهای پرکربن ، مقاومت به سایش را افزایش میدهد. فرو کروم پرکربن در تولید فولاد های مهندسی و فرو کروم کم کربن جهت تنظیم درصدکروم بدون تغییر محسوس کربن کاربرد دارد.
کاربرد : جهت افزایش خواص مکانیکی و مقاومت به خوردگی در تولید انواع فولاد

جدول آنالیز

FERRO CHROMIUM – HC –
Cr 60 – 65 or 65 – 70 %
C 6 – 8 %
Si 1 or 3 % max.
S 0.05 % max.
P 0.05 % max.
Size 10 – 100 mm.
Packing 1 MT BigBag

قیمت و نحوه خرید فرو کروم (پر کربن) از شرکت ذوب کالا

برای استعلام قیمت فرو کروم (پر کربن) و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.

اطلاعات تماس

محصولات مرتبط

فرو آلیاژ ها

فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…