۴ گام تا خرید نیکل از شرکت ذوب کالا شمیم

تماس با شرکت

مشاوره با کارشناسان

دریافت پیش فاکتور

ارسال بار به انبار شما

معرفی

نیکل در تعداد زیادی محصولات خاص و صنعتی مانند فولاد ضد زنگ، آهن ربا‌های آلنیکو (آلیاژی از آهن، آلومینویم، نیکل و کبالت (AlNiCo))، سکه، باتری های قابل شارژ و آلیاژ های خاص استفاده می شود. نیکل همچنین برای آبکاری و استفاده به عنوان رنگ سبز در شیشه به کار می رود. نیکل غالبا فلزی برای آلیاژ است و استفاده اصلی آن در فولاد های نیکلی و چدن های نیکلی است که انواع مختلفی دارد. یکی از خواص مهم نیکل مقاومت آن در برابر خوردگی می باشد.

آلیاژ های نیکل

آلیاژ های نیکل عمدتا به دلیل مقاومت به خوردگی، مقاومت به حرارت بالا، خواص مغناطیسی ویژه و خواص انبساط حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند.

آلیاژ های اصلی مورد استفاده عبارتند از:

  • آلیاژ های آهن – نیکل – کروم
  • فولاد ضد زنگ
  • آلیاژ های مس – نیکل
  • آلیاژ های نیکل – کروم
  • آلیاژ های کم انبساط
  • آلیاژ های مغناطیسی

فولاد های ضد زنگ

اکثر فولاد های ضد زنگ (Stainless Steels) شامل ۸ – ۱۰٪ نیکل هستند. در همه موارد این ترکیب کروم با نیکل است که کار ضد زنگ را انجام می دهد. فولادهای ضد زنگ همچنین به عنوان مواد بازدارنده آتش مفید هستند زیرا مقاومت خود را در دمای بالاتر از فولاد ساختمانی حفظ می کنند.

متداول ترین فولاد ضد زنگ گرید 304 با 8٪ نیکل و 18٪ کروم و بالانس آهن است. این مورد برای موارد معمول مانند قاشق و چنگال، قابلمه ها و سینک ظرفشویی استفاده می شود. در مواردی که به مقاومت در برابر خوردگی اضافی نیاز باشد، مانند سقف سازی در کاربردهای دریایی، از نوع 316 استفاده می شود. این گرید تقریباً برابر با گرید 304 نیکل و کروم دارد اما 3٪ مولیبدن به آن اضافه شده است.

بسیاری از فولادهای ضد زنگ دیگر برای پوشش طیف گسترده ای از خواسته های مهندسان و معماران مانند فولاد نیکل اندود (NPS) وجود دارد.

آلیاژ های نیکل مس

آلیاژهای مس نیکل گاهی اوقات با نام NiCu شناخته می شوند و حاوی نیکل همراه با مس و مقادیر کمی آهن و منگنز هستند. یک آلیاژ معمول مس نیکل گرید 400 (UNS N04400) است. این آلیاژهای مس نیکل حاوی حداقل 63٪ نیکل، 28-34٪ مس و حداکثر 2٪ منگنز و 2.5٪ آهن است. همچنین تعداد کمی از ناخالصی ها در مقادیر محدود نگهداری می شوند تا اطمینان حاصل شود که خصوصیات فلز آسیب نمی بینند.

این آلیاژهای مس نیکل در مواردی استفاده می شوند که مقاومت بالاتری در مقایسه با نیکل خالص مورد نیاز باشد.

آلیاژهای مس نیکل کاربرد گسترده ای در پالایش نفت و کاربردهای دریایی در صورت نیاز به عمر طولانی بدون خوردگی دارند. به دلیل هدایت گرمایی خوب آلیاژهای مس نیکل، آنها اغلب برای مبدل های حرارتی استفاده می شوند.

آلیاژهای پایه نیکل کروم

آلیاژهای پایه کروم نیکل در مواردی که به مقاومت در برابر حرارت و یا مقاومت در برابر خوردگی نیاز است، به طور گسترده ای استفاده می شود.

فلزات در دمای بالا هم توسط اکسیداسیون (پوسته پوسته شدن) و هم از طریق کاهش مقاومت از بین می روند. آلیاژهای این کلاس برای مقاومت در برابر خرابی هر دو مکانیزم طراحی شده اند. آلیاژهای نیکل برای محیط های دارای گوگرد با درجه حرارت بالا مناسب نیستند.

در مواردی که مقاومت در برابر خوردگی قابل توجه است، از مولیبدن به عنوان افزودنی آلیاژی در آلیاژهای مبتنی بر کروم نیکل استفاده می شود.

این گروه از آلیاژها اغلب با مشخصات نام تجاری فروخته می شوند اما بیشتر آنها در سیستم شماره گذاری یکپارچه ذکر شده اند.

آلیاژ های کم انبساط

گروهی از آلیاژهای انبساط کنترل شده با آهن نیکل وجود دارد که ضریب انبساط در محدوده ای از دما، کم و ثابت است. این آلیاژهای آهن نیکل با انبساط کم در مواردی که تغییر در خصوصیات مکانیکی با درجه حرارت ممکن است مشکل ایجاد شود، مانند فنرهای دقیق، بسیار استفاده می شوند. این آلیاژهای آهن نیکل در مواردی که به آبکاری فلز / شیشه نیاز است به نام آلیاژهای آبکاری شیشه ای نیز استفاده می شود.

آلیاژ های مغناطیسی

قیمت و نحوه خرید نیکل از شرکت ذوب کالا

برای استعلام قیمت نیکل با بهترین کیفیت و قیمت مناسب و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه‌های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.
راه‌های ارتباطی جهت استعلام و خرید کالا
منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم

دیگران نیز این کالاها را جستجو کرده‌اند

شمش سرب

شمش سرب

Pb

شمش روی

شمش روی

Zn

شمش قلع

شمش قلع

Sn

ایندیم

ایندیم

In

کلسیم متال

Ca

فرو آلیاژها

فلزات خالص

آمیژان‌های آلومینیوم

قرص‌های آمیژان

چت آنلاین

کارشناسان واحد فروش شرکت ذوب کالا شمیم، آماده ارائه خدمات به صورت آنلاین به مشتریان محترم می‌باشند.

 

جستجو در سایت ذوب کالا

فرو آلیاژ ها

فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…