فهرست مطالب

کلسیم متال

Ca
512

معرفی

کلسیم (Calcium) فلزی چکش خوار و نرم، به رنگ سفید- نقره ای با ساختار بلورین مکعبی است. بلور های کلسیم در دمای 810˚C ذوب می ‌شوند و فلز کلسیم در آب و اسید محلول بوده و هیدرو کسید و نمک تولید می‌ نماید. کلسیم تجارتی به آسانی با آب و اسید ها واکنش داده و تولید هیدروژنی می نماید که حاوی مقدار قابل ملاحظه ای از گاز آمونیاک و هیدرو کربن ها، به عنوان ناخالصی می ‌باشد. از کلسیم می توان به عنوان یک عامل آلیاژ کننده در فلزات حاوی آلومینیوم جهت حذف بیسموت از سرب، و به عنوان کنترل کننده کربن گرافیتی در چدن استفاده کرد. از طرف دیگر می توان از این فلز به عنوان عاملی برای حذف اکسیژن درکارخانجات فولاد و به عنوان عامل احیا کننده در تهیه فلزاتی مانند کروم، زیرکونیم و اورانیم و به عنوان یک ماده جدا کننده در مخلوط گاز های نیتروژن و آرگون استفاده نمود. ضمناً زمانی که کلسیم به آلیاژ های منیزیم افزوده شود (25.0%)، ساختمان آنها را تصفیه و موجب کاهش تمایل آتش گیری آنها می شود.

جدول آنالیز

CALCIUM METAL
Ca 98.5 % min.
Al 0.5 % max.
Mg 0.5 % max.
Size 10 – 100 mm
Packing 125 kg Drum

قیمت و نحوه خرید کلسیم متال از شرکت ذوب کالا

برای استعلام قیمت کلسیم متال و ثبت سفارش، می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ثبت سفارش، اقدام نمایید.

اطلاعات تماس

محصولات مرتبط

فرو آلیاژ ها

فروآلیاژها، آلیاژهایی هستند که از آهن و یک یا چند عنصر دیگر تشکیل شده‌اند و شرایط آسان داخل شدن عنصر یا عناصر مورد نظر به فولاد یا چدن مذاب را فراهم می‌کنند. نقش این عناصر می‌تواند شامل اکسیژن‌زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع فولاد و چدن باشد.
این عناصر عبارتند از سیلیسیم، منگنز، کروم، مولیبدن، وانادیوم، تیتانیوم، کبالت، نیکل، تنگستن و…